POLAT ERCİN
Kalite ve Güvenin Adı
0212 603 68 65

Profil Çeşitleri
- Kapak profili (8 mm Kanallı)
- Kapak profili (18 mm Kanallı)
- Kalınlaştırma ve kenar profili
- Süpürgelik profili
- Köşe profili
- Yüzey profili
- Taç ve ışık bandı profili
- Masa ayağı ve çok amaçlı profili
- Panjur profili
- Cam kapak profili
 
Hıgh Gloss Mdf
Bir yüzü 0.3 mm high gloss pvc ile, diğer yüzü beyaz astarla kaplanmış olan MDF panellerdir.
 
Kir tutmaz, temizliği kolaydır, dekoratiftir, aşınmaya karşı dirençlidir, güneş ışığına karşı dirençlidir, çizilmeye  yüksek dayanım gösterir. Mutfak ve banyo dolabı kapaklarında, ev ve ofis mobilyalarında, dekorasyon işlerinde kullanılmaktadır.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 122x280 cm
- Kalınlık: 8 mm ve 18 mm
 
Akrilik Panel
Liflevha veya yongalevha üzerine akrilik folyonun lamine edilmesiyle oluşan levhalardır. Mutfak-banyo dolap kapaklarında, ev ve ofis mobilyalarında, dekorasyon işlerinde tercih edilen bir malzemedir.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 122x244 cm
- Kalınlık:  8 mm ve 18 mm
 
 
Osb (Yönlendirilmiş Yongalevha)

Standart büyüklükteki yongaların yönlendirilerek birbirlerine 90 derece serilmesiyle oluşan,3 tabakadan elde edilen levhalardır. OSB iç ve dış mekanlar da, çatı kaplamalarında, duvar kaplamalarında, zemin kaplamalarında, mobilya imalatında, ambalaj sanayinde rahatlıkla kullanılan bir malzemedir.

 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 183x244 cm
- Kalınlık: 9-11-15-18 mm
 
 
Kontrplak
Tabakalarının lif doğrultuları birbirine dik ve en az üç tabakadan oluşacak şekilde üst üste yapıştırılmış, orta tabaka veya özün her iki tarafında yer alan iç ve dış tabakalar genellikle birbirine simetrik olan levhalardır. Genel olarak kontrplak katları 3,5,7 gibi tek sayıdadır.
 
Kontrplak çeşitleri;
 
- Marin (Su) Kontrplak; suya ve rutubete dayanıklı kontrplak türüdür.
- Kavak Kontrplak; 
- Egzotik Kontrplak; sert soymalık tomruklardan üretilen kontrplak türüdür.
 
Kontrplak, mobilya, bahçe mobilyası, yat yapımı, ahşap ambalaj üretiminde ve yapılar da kullanılmaktadır.
 
Masif oduna göre üstünlükleri;
 
- Boyut stabiltesi daha yüksektir. Rutubete karşı koyar, çalışması daha azdır.
- Eğilme ve bükülmeye karşı yüksek dirençlidir.
- Kurutulmuş bir malzemedir.
- Daha homojen bir yapıdadır.
- Ses absorpsiyonu ve akustik özellikler bakımından elverişlidir.
- Emprenye edilebilir.
- Levha yüzeyine dik yönde ısı iletkenliği düşüktür.
- Geniş boyutludur.
- Makinelerle işlenmesi kolaydır.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 170x220 cm
- Kalınlık: 3-4-6-8-10-12-15-16-18-20 mm
 
 
Masif Panel
Aynı ağaç malzemeden elde edilen masif parçaların uc uca ekli ya da tek parça halinde yapıştırılmasıyla elde edilen levhalardır. 
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 
- Kalınlık: 16-19-25-30-40 mm
 
 
Kapı Çeşitleri
- Laminat kapı
- Amerikan kapı
- Vario kapı çeşitleri
- AGT kapı çeşitleri
 
Laminat Tezgah

Sunta, yeşil sunta veya MDF üzerine laminat levha kaplanarak elde edilen tezgahlardır. Hijyenik olması, kolay kolay yanmaması, çizilmeye karşı dirençli olması ve leke tutmama gibi olumlu özellikleri vardır. Renk alternatifleri oldukça fazladır. Değişik model ve ölçülerde üretilmektedir.

Kaplamalı Mdf
Odundan soyularak, kesilerek, biçilerek elde edilen ve odun lif yönü yüzeye paralel olan en çok 7 mm kalınlığındaki kaplamaların, MDF yüzeyine, uygun tutkal, sıcaklık ve basınç ile preslenmesiyle oluşan levhalardır.  Kaplamalı MDF ile liflevha yüzeyinde doğal ahşap görüntüsü elde edilir.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
 -    Plaka ebatları: 210x280 cm
 -     Kalınlık: 4-6-8-12-16-18-25-30 mm
 
 
Kaplamalı Sunta
Odundan soyularak, kesilerek, biçilerek elde edilen ve odun lif yönü yüzeye paralel olan en çok 7 mm kalınlığındaki kaplamaların, SUNTA yüzeyine, uygun tutkal, sıcaklık ve basınç ile preslenmesiyle oluşan levhalardır.  Kaplamalı sunta ile yongalevha yüzeyinde doğal ahşap görüntüsü elde edilir.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
-    Plaka ebatları: 210x280 cm
-     Kalınlık: 3-8-18 mm
 
 
Mdflam
Emprenyelenmiş dekor kağıtlarının, uygun sıcaklık ve basınç altında MDF üzerine uygulanmasıyla elde edilen plakalardır. Mdflamlar; çizilmeye, yanmaya, suya dayanıklı malzemelerdir.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler; 
 
- Plaka ebatları: 170x210 cm
                             210x280 cm
                             183x366 cm
- Kalınlık: 4-6-8-18-30 mm
 
 
Diğer
Yongalevha(Sunta)
Yongalevha genellikle odun hammaddesinden elde edilen yonga veya küçük parçacıkların sentetik bir reçine ya da uygun bir yapıştırıcı yardımıyla ısı ve basınç altında geniş ve büyük yüzeyli levhalar haline getirilmesi ile oluşan ve gerek bina yapımında gerekse mobilyacılıkta kullanılan bir malzemedir.
        
Yongalevhaların uzunlukları 1800 mm’den başlamakta ve 3660 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Genişlikleri 1200-1500-1750-1830 mm gibi ölçülerde bulunmaktadır. Kalınlıkları ise 3-60 mm arasında değişmektedir.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 210x280 cm
                             183x366 cm
- Kalınlık: 6-8-12-18-25-30 mm
 
Liflevha(Mdf)
Odun ve diğer lignoselülozik hammaddelerden elde edilen liflerin belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra yaklaşık %9-11 oranında termosetting(sıcakta katılaşan)karakterli bir tutkal ile tutkallanarak sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle oluşan homojen yapıda levhalardır. MDF orta yoğunluktaki liflevhadır(MDF-Medium Density Fiberboard)
 
MDF, homojen yapıda olması; ısı ve ses izolasyonunda uygulanabilir olması; cila,vernik,boya tutma özelliğinin olması; çivi,vida veya yapıştırıcı ile birleştirilebilmesi; masif ağaçta bulunan kusurları(budak,çürüklük,lif kıvrıklığı, içermemesi gibi olumlu özelliklerinden dolayı masif ağaç malzemeye alternatif olarak tercih edilmektedir.
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler;
 
- Plaka ebatları: 210x280 cm
                             183x366 cm 
- Kalınlık: 30 mm-40 mm
 
Çalıştığımız firmalar: ÇAMSAN, YILDIZ ENTEGRE, KASTAMONU ENTEGRE
Suntalam (Melamin Kaplı Yongalevha)
Emprenyelenmiş dekor kağıdı ile suntanın uygun basınç ve sıcaklık altında birleşimi ile elde edilen plakalardır. Suntalamlar da emprenyelenmiş dekor kağıdı ndan farklı renk ve desende ürünler temin edilebilmektedir. 
 
Suntalamlar; antistatik, çizilmeye, çarpmaya,sürtünmeye dayanıklı, solmaz, temizliği kolay, ucuz, sağlam, kullanım kolaylığı ve estetik bakımdan kusursuz görünmesi gibi özelliklerinden dolayı tercih edilmektedirler. 
 
Yaygın olarak kullanılan ölçüler; 
 
- Plaka ebatları: 210x280 cm
                             183x366 cm
- Kalınlık: 6-8-18-25-30 cm
 
Çalıştığımız firmalar: ORMA, STARWOOD, KASTAMONU ENTEGRE
Kenar Bantlama

Sipariş formuna istediğiniz ölçüleri doldurarak Cutrite V8 optimize programı ile ölçüleriniz bilgisayara aktarılmaktadır. Bu şekilde, kullanacağınız kenar bandı metrajı önceden belirlenmiş olur. 1 adet IMA marka, 1 adet HOMAG PVC ve 2 adet HOMAG BRANDT marka kenar bantlama makineleri ile hizmet vermekteyiz. Kenar bantlama da kullandığımız KLEBERTEK marka tutkal ve kenar bandında ROMA, DÖLLKEN, LİGNA gibi markalarla çalışmaktayız. Son teknoloji makinelerimizle plakalarınızda PVC artıklarının olmayacağını garanti ediyoruz. Ürün tesliminde titiz davrandığımızı bilmenizi isteriz.

Panel Ebatlama

Sipariş formuna istediğiniz ölçüleri doldurarak Cutrite V8 optimize programı ile ölçüleriniz bilgisayara aktarılmaktadır. Bu şekilde ne kadar plaka ve ne kadar kenar bandı kullanacağınız önceden belirlenip, optimize edilmiş olunur. 3 adet HOLZMA marka panel ebatlama makinesi ve 1 adet HOLZ HER marka dikey ebatlama makinesi ile uzman kadromuz tarafından istediğiniz ölçüde panel ebatlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Ürünleriniz en hızlı şekilde fireleri ile birlikte teslim edilir.

Tezgah İmalatı
İthal ve yerli laminatların en geniş ürün yelpazesine sahip olan firmamız laminat kapakta ve tezgahta sizlerin desteği ile sektörde öncü firma olmaya devam edecektir. 1. sınıf malzeme kullanımı, son teknoloji makine parkuru ve uzman kadromuz ile siparişleriniz en hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılmaktadır.
 
Laminat tezgah imalatında; 28 mm - 30mm sunta, 25 mm – 30 mm – 40 mm mdf, 30 mm – 38 mm yeşil sunta kullanılmaktadır. HOLZHER marka dikey ebatlama makinesinde ürünler kesilir. Laminat tezgah kenarlarında; düz, tam dik radius, yarım radius veya setli uygulamaları mümkündür. İsteğiniz doğrultusunda tezgah kenarlarında bu seçenekleri uygulayabiliriz. Kenar şekli oluşturulan tezgahlar prese hazır hale getirilir. Giotin makinesi ile kesilen laminatlar pres bölümüne gönderilir. Presleme bölümünde laminat tezgah üzerine preslenir ve postforming ünitesine gönderilir. Postforming makinesinde ürünlere kenar formu uygulandıktan sonra net ebatlama bölümüne geçilir. Net ebatlama işleminden sonra kenar bandı uygulanacak ürünler kenar bandı ünitesine gönderilir. Kenar bantlama işleminden sonra ürünler sevkiyat bölümüne sevk edilir. Burada son kontrolden geçen ürünler paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilir.
Laminat Masa Tabla İmalatı

16 yıldan bu yana laminat konusunda sürekli kendini geliştiren firmamızda kapak ve tezgaha ilave olarak masa tabla üretimi de yapılmaktadır. Değişik ölçülerde her türlü tabla üretim kapasitesine sahip fabrikamızda, ithal ve yerli laminatlar ile oldukça fazla renk seçeneği bulunmaktadır. Ev ve ofis masaları, okul sıraları, restaurant - cafe masaları gibi her türlü mekan için tabla seçeneği bünyemizde rahatlıkla yapılmaktadır. İmalat aşamasında, uzman kadromuz bilgi ve tecrübesi ile her zaman sizleri desteklemektedir.

Eğrisel Bantlama

BİESSE marka eğrisel bantlama makinesi ile eğrisel ya da daire şeklinde her türlü parça bantlanabilmektedir. Yuvarlak masa tablası, eğrisel formlu masa tablası, CNC de işlenmiş yuvarlak formlu özel ürünler titizlikle bantlanabilmektedir.

Kapak İmalatı
1994 yılından bu yana laminat kapak ve tezgah imalatı yapan fabrikamız, sektörün önde gelen firmalarından DURAPOL, FORMICA, PELİLAM, ASD, GENTAŞ, MELATONE, LAMICOLOR ve ARPA ile çalışmakta olup; laminat preslemede ise POLİSEN marka laminat tutkalını tercih etmektedir.
 
Laminat kapak imalatında öncelikle; HOLZHER marka dikey ebatlama makinesinde ürünler istenilen ölçülerde kesilir. Radius şekli robotlu freze makinesinde hemen açılır ve prese hazırlanır. Kapak kenarlarında; normal radius, dik radius ve ekli laminat seçenekleri mevcuttur. Bu sayede kapaklarınız da, daha şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İstenilen laminat giyotin makinesi ile çizilmeden en hassas şekilde kesilir ve pres bölümüne gönderilir. Presleme bölümünde radius’u açılan malzemenin laminatı preslenir ve postforming  ünitesine gönderilir. Postforming makinesinde sağlam ve kaliteli bir şekilde ürünlerin kenar formu oluşturulur. Postforming ünitesinden çıkan ürünler net ebatlama bölümünde ebatlanır. Net ebatlama bölümünden sonra kenar bantlama işlemi için kenar bantlama ünitesine gönderilir. Bu aşamadan sonra isteğe bağlı olarak kapaklarda menteşe yerleri açılabilmektedir. Hazırlanan ürünler son kontrol ve ambalaj için sevkiyat bölümüne sevk edilir. Sevkiyat bölümünde, verilen siparişin ölçü, renk, radius, pvc ve sağlamlığı kontrol edildikten sonra paketlenir ve sevkiyat için hazır hale gelmiş olur. 
Cnc

Uzman kadromuz tarafından AutoCAD programı kullanılarak bilgisayar ortamında projeriniz hazırlanmaktadır. BİESSE ROVER 24 ve Masterwood marka bilgisayar destekli makinelerimizle her türlü CNC kesimi, kanal açma, delik delme gibi işlemleriniz tecrübeli kadromuz tarafından yapılmaktadır. Proje ve üretim aşamasında ekibimiz ve makine parkurumuz ile her zaman hizmet vermeye hazırız.

Sevkiyat

Ürünler  sevkiyat bölümünde; ölçü, renk, radius, kenar bandı ve sağlamlık kontrolünden geçirilir. Ürün tesliminde kaliteden ödün vermeden, siparişinizin elinize daha güvenli bir şekilde ulaşması için, ürünleriniz paketleme ünitesinde ambalaj yapılarak teslim edilmektedir. Şehir dışı sevkiyatlarda ürünleriniz kargo paketine uygun olarak ambalajlanarak adresinize gönderilir. 

Polat Ercin
Adres: Şeyhsinan Mah. Eski Tekirdağ Cad. No: 44/A Çorlu / Tekirdağ
Telefon: 0212 603 68 65
Mail: info@polatercin.com

POLAT ERCİN
©2016 - Programlama, Yazılım, Tasarım ve Güncelleme NoyaWeb